Záruka / FAQ

 • Ako zistím, že je čas na renováciu a čistenie, resp. je problém s DPF/FAP filtrom ???

Najspoľahlivejšie je zájsť na kontrolu DPF, kde zistíme, či je potrebné filter renovovať. Približne po najazdení 100.000 km, alebo 100.000 km od poslednej renovácie DPF filtra. Tento údaj je informačný a počet kilometrov sa môže líšiť od podmienok v akých auto jazdí. Problém s DPF filtrom tiež signalizuje správanie sa vozidla, keď napríklad motor nemá dostatočný výkon, svieti kontrolka DPF filtra, auto sa prepína do núdzového režimu a iné.


 • Čo je DPF/FAP filter ???

Filter pevných častíc DPF (z anglického Diesel Particular Filter, resp. FAP – filre a particules), je keramická vložka výfuku so systémom mikro kanálikov, ktoré dokážu zachytiť pevné častice vo filtri a ďalej ich neprepustiť. Približne od roku 2009 je súčasťou všetkých vozidiel s dieselovým motorom. Jeho funkciou je brániť rozptyľovaniu škodlivých sadzí a prachových častíc a zníženie emisií.


 • Ako rýchlo prebieha oprava a renovácia DPF/FAP filtra ???

Oprava a renovácia DPF/FAP filtra je najčastejšie v princípe do niekoľkých hodín no v prípade technickej náročnosti sa čas môže predĺžiť na 24-48 hodín od prijatia do servisu.


 • Prečo musím mať v aute DPF/FAP filter ???

V prípade, že v aute bol odstránený DPF/FAP filter, automaticky nespĺňa emisnú normu v akej bol vyrobený a do ovzdušia sa vypúšťajú škodlivé látky. Takéto vozidlo nieje spôsobilé na jazdu a hrozia postihy ako aj zákaz vjazdu do emisných zón, ktoré sa začínajú vytvárať už aj na Slovensku.


 • Oplatí sa renovovať DPF/FAP filter ???

Renovácia a oprava DPF/FAP filra je cenovo násobne výhodnejšia ako kúpa nového. Kúpa nového DPF/FAP filtra pre osobné automobily začína na sume približne 1000,-EUR až po niekoľko tisíc eur. Pozor na lacné náhrady, ktorých funkčnosť a životnosť je veľmi otázna.


Záruka a reklamačné podmienky

 

 • v prípade, že DPF/FAP filter/katalyzátor nie je možné vyčistiť z dôvodu poškodenia filtra, prasknutej keramiky, alebo zničenej keramiky, platí zákazník za nami odvedenú prácu 40,-EUR
 • všetky platby sú hradené v hotovosti, na dobierku alebo poukázaním na účet
 • úhrada na faktúru so splatnosťou 7 dní je možná len po dohode
 • prílohou dokladu o zaplatení je protokol o čistení DPF/FAP filtra
 • záruku na našu prácu poskytujeme na 24 mesiacov resp. 100 000 km za predpokladu, že spaľovací systém vozidla funguje správne, hlavne vstrekovacie čerpadlo a vstreky, EGR ventil a iné
 • v prípade reklamácie je potrebné DPF/FAP filter doručiť k posúdeniu oprávnenosti reklamácie, spolu s potvrdením o odbornej montáži filtra a kontrole predpísaných súčastí spolu s výpisom z diagnostiky motora z autorizovaného servisu, inak reklamácia nebude uznaná
 • každá montáž DPF/FAP filtra si vyžaduje dodržať pokyny našej firmy, pretože pri nedodržaní pokynov hrozí opätovné zanesenie  DPF/FAP filtra.

 

https://www.opravadpf.sk

čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, dpf cistenie, fap filter cistenie, DPF FAP, čistenie DPF FAP Michalovce, čistenie DPF FAP Rožňava, čistenie DPF FAP Prešov, čistenie DPF FAP Vranov nad Topľou, čistenie DPF FAP Trebišov, čistenie DPF FAP Kráľovský Chlmec, čistenie DPF FAP Veľké Kapušany, čistenie DPF FAP Revúca, čistenie DPF FAP Snina, čistenie DPF FAP Stropkov, čistenie DPF FAP Svidník, čistenie DPF FAP Bardejov, čistenie DPF FAP Spišská Nová Ves, čistenie DPF FAP Gelnica, čistenie DPF FAP Dobšiná

 

Comments are closed.